• 3 października 2022

Dni formacji Młodzieży Rodziny Sercańskiej 30.09-02.10.2022r.

Odsłony: 23

W dniach 30.09 – 02.10.2022 r. w naszym Domu Rekolekcyjnym w Krakowie odbyły się dni formacji Młodzieży Rodziny Sercańskiej. Uczestniczyło w nich ponad 20 młodych osób z różnych miejsc Polski. Opiekę nad nimi podjęły w tym czasie Siostry animatorki – s. Amanda Adamczyk z Biecza, s. Petronia Cieślak z Pińczowa, s. Wiktoria Bogusz z Częstochowy, s. Bożymira Piś z Warki oraz s. Danuta Jasica z Rzeszowa.

Tematem przewodnim rekolekcji było słuchanie i rozważanie słowa Bożego na wzór Matki Bożej.

Ksiądz Mariusz Nakonieczny z Lublina głosił konferencje i wraz z Siostrami prowadził młodzież do głębszego poznania i zrozumienia wartości Pisma Świętego, przypominając, że „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” (św. Hieronim) oraz jak bardzo ważny jest systematyczny kontakt ze słowem Bożym.

W sobotni poranek nastąpiło uroczyste wprowadzenie słowa Bożego na ołtarz w kaplicy Domu Ojca Założyciela, a zaraz po tym konferencja księdza oraz świadectwo jednej z uczestniczek, przygotowującej się do bycia animatorką. Tego dnia podczas Eucharystii dwie dziewczyny zostały przyjęte do Młodzieżowej Rodziny Sercańskiej, a na znak przynależności do wspólnoty otrzymały krzyżyki.

Oprócz tego w programie rekolekcji znalazła się także praca warsztatowa, adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z możliwością spowiedzi oraz katecheza s. Marii Magdaleny Stańczyk, która wprowadziła młodzież w temat Bożej miłości, przypominając, że Bóg kocha każdego człowieka bezinteresownie. Podczas rekolekcji nie zabrakło też wspólnej zabawy i radosnego czasu, aby zacieśnić więzi. Jedną z atrakcji był również spacer i zwiedzanie krakowskiej Starówki.

Niedzielną Eucharystię młodzież przeżywała w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej. Po Mszy świętej i wspólnym śniadaniu nastąpiło rozesłanie. Uczestnicy rekolekcji wrócili umocnieni do swoich domów i wspólnot, aby z jeszcze większym zaangażowaniem być świadkami Bożej miłości w świecie.