• 3 października 2022

“Kto nie czyta Pisma Świętego nie zna Chrystusa”

Odsłony: 21

Pragnę jako uczestniczka podzielić się moim doświadczeniem przeżycia tak pięknego czasu rekolekcji. W prawdzie przyjechałam do Sióstr Sercanek w odwiedziny i nie wiedziałam jeszcze co Duch Święty przygotował dla mnie i do czego zaprosił.

Podczas tych dni miałam okazje wzięcia udziału w warsztatach i przyglądać się młodzieży, która ma ogrom w sobie wiary i wiedzę.

Dowiedzieliśmy się, że „wiara rodzi się ze słuchania„

„Kto nie czyta Pisma Świętego, jednocześnie nie zna Chrystusa„

Konferencja wspaniale przygotowana przez siostrę Marie Magdalenę o tym jak bardzo Jezus Nas kocha, że to taka miłość bezwarunkowa, na którą nie trzeba zasłużyć przez to , że np będziemy grzeczni w domu, modlić dużo , czytać religijne książki, chodzić codziennie do kościoła. Owszem to jest potrzebne nam do zbawienia, pomnożenie wiedzy i pogłębienia wiary, ale Bóg Kocha nas z tymi naszymi niedociągnięciami, słabościami. Że nawet jeśli byliśmy dzieckiem w łonie naszej mamy nieplanowanym to Bóg nam mówi, że On Nas pragnął, Nas konkretnych Kasie,Piotrka, Krysię itd.

Nas powołała do życia, wyznaczył datę naszego urodzenia konkretnie w tym nie innym czasie. Bo pokochał Nas i umiłował. To Nasz najlepszym niezawodny przyjaciel, który nie zdradzi, nie sprawi przykrości. Ma ogrom cierpliwości i miłosierdzia dla Nas.

Bardzo dotknęła mnie ta część dni skupienia. Nie można zapomnieć o ważnej dobrze przygotowanej Eucharystii i trafnym słowie Bożym, które kierował ks proboszcz z Lublina Mariusz Nakonieczny

Atmosfera jaka panowała dzięki kochanym siostrom Sercankom nadała właściwego kontrastu duchowego.

W tym Siostra Amanda …

Za trud starania i przygotowanie jak najlepiej od każdej strony organizacyjnie dziękuję.

Zgromadzenie Sióstr Sercanek jest mi bardzo bliskie od kiedy poznałam.

Chwała Panu za ten czas, który wniósł wiele w moje serce i życie. Pozostanie na jeszcze długo, długo