• 7 maja 2022

Rekolekcje w Zakopanem

Odsłony: 42

W dniach 29 kwietnia – 3 maja 2022r. w Zakopanem odbyły się sercańskie rekolekcje dla młodych pt.”Wiara góry przenosi”. Spotkanie prowadziły s.Amanda Adamczyk z Częstochowy i s.Salezja Wojdyła z Warszawy. Podczas rekolekcji uczestniczki spotkania korzystały z życzliwości s.przeł.Awity Wieteski i zakopiańskiej wspólnoty sióstr sercanek. Poniżej zamieszczamy wspomnienie z tego wydarzenia.

zdjęcie

W otoczeniu majestatu Tatr dane nam było przeżywać 4-dniowe rekolekcje w drodze. Podczas wspólnej wędrówki na szczyty doskonałości i wiary opiekę duchową i sakralną sprawował ks.Michał Ciemięga SCJ z Zakopanego. W spotkaniu rekolekcyjno-formacyjnym wzięło 17 dziewczyn z Warszawy, Krakowa, Częstochowy, Rzeszowa oraz innych miejscowości.

Był to dla nas piękny czas wspólnej i indywidualnej modlitwy, poszukiwania odpowiedzi na pytania nurtujące serce młodego człowieka oraz wędrowania górskimi szlakami na Gubałówkę i Dolinę Kościeliską, a także pielgrzymowanie do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówki. Każdego dnia zawierzaliśmy Maryi naszą rekolekcyjną wędrówkę, aby to Ona pomagała nam poznawać Najświętsze Serce Jezusa i poznawać Jego miłość do każdego człowieka. Zadawaliśmy sobie pytania: Co oddala współczesnego człowieka od Boga i Kościoła? Jakich narzędzi mamy użyć, aby nasza wiara stawała się coraz bardziej autentyczna?
Był to dla nas również czas formacji i zgłębiania sercańskiej duchowości pod czujnym okiem Założycieli Zgromadzenia: św.Józefa Sebastiana Pelczara i bł.Matki Klary Szczęsnej. Uświadamiałyśmy sobie, że ważny jest powrót do źródeł naszej duchowości i charyzmatu – a mianowicie troska zarówno o moralną jak i duchową formację młodzieży, zwłaszcza dziewcząt.

Świadectwo nawrócenia i powołania, którym podzieliła się z młodymi s.Salezja uświadomiło im, że tylko w spojrzeniu Jezusa, w trwaniu przy Nim i wpatrywaniu się w Niego na adoracji jest nasze uzdrowienie i przyjęcie siebie. Z kolei konferencje s.Amandy pokazały uczestnikom drogę do rozmiłowania w Jezusie i w Jego Słowie dostępną dla każdego człowieka.

Wielką radością było dla nas przyjęcie nowych członków Młodzieży Rodziny Sercańskiej – podczas niedzielnej Eucharystii sprawowanej przez ks.Michała trzy dziewczyny oficjalnie rozpoczęły kolejne etapy formacji, natomiast pięć innych uczestniczek rekolekcji w przeddzień wyjazdu zostało przyjętych do kandydatury MRS.

Po wzajemnym ubogaceniu się przeżyciami z rekolekcji podczas Godziny Świadectw wieńczącym nasze spotkanie żywimy nadzieję, że usłyszane treści i konferencje zapadły głęboko w nasze serca i przyniosą obfite owoce na chwałę Bożego Serca.