• 12 maja 2022
obrazek wyróżniający

Spotkanie ze Słowem Bożym

Odsłony: 61

zdjęcie

W sobotę, 7 maja 2022 r. odbyło się całodniowe skupienie online dla młodych pt. „Powstań, świeć Ewangelią” prowadzone przez nasze Siostry: s. Marię, s. Amandę oraz s. Marię Magdalenę poprzez komunikator Skype. Łącznie wzięło w nim udział ok. 24 osób. Sercańskie spotkanie ze Słowem Bożym pięknie wpisało się w trwającym wówczas tydzień biblijny.

Uczestnicy wysłuchali świadectwa s. Mari Magdaleny, która podzieliła się tym, jak Słowo Boże przemieniało jej życie i uzdrawiało je. Z kolei s. Maria wprowadziła młodzież w metodę modlitwy Lectio divina. Zebrani na sercańskim spotkaniu biblijnym mogli również wysłuchać katechezy świeckiej osoby, która dzieliła się swoim codziennym życiem wypełnionym Słowem Bożym. Zakończeniem spotkania było wspólne dzielenie się Słowem Bożym oraz wprowadzeniem do medytacji na następny dzień.

Tak wspomina udział w spotkaniu ze Słowem Bożym Zuzia:

„Dzisiejszy dzień skupienia był dla mnie bardzo owocny oraz jak wiele Bóg może dać człowiekowi dobra pomimo przeżywanego kryzysu w życiu z którym jest ciężko się pogodzić. Bóg do mnie przemówił; najpierw podczas rekolekcji w Zakopanem a później poprzez dzień skupienia. Szczególnie spodobał mi się cytat z Pisma Świętego, który Siostra przeczytała: „Ukochałem Cie odwieczną miłością”. Wtedy gorąco zrobiło mi się na sercu: zrozumiałam, że wcześniej żyłam w ciemności a teraz zobaczyłam światło – jest to Bóg biegnący mi na ratunek. Poczułam jako poprzez to spotkanie ze Słowem Bożym sam Bóg do mnie mówi. Ten dzień skupienia był dla mnie przepięknym czasem pogłębienia relacji
z Jezusem oraz przyjęcia zaproszenia, abym była cała Jego a On cały mój. Chwała Panu”.

Niech Słowo Boże będzie lampą dla naszych stóp i światłem na naszej ścieżce.