Młodzież

Views: 73

Zgodnie ze Statutem Sercańska Rodzina Świeckich (SRŚ) Młodzież Rodziny Sercańskiej (MRS) jest jedną z trzech sekcji tejże Rodziny. Jest to ruch apostolski osób świeckich, które uczestnicząc w duchowości i misji Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (Siostry Sercanki), pragną aktywnie włączyć się w dzieło budowania Królestwa Serca Jezusowego na świecie. MRS wyrasta z duchowości Zgromadzenia.
Wspólny dla Sercanek i MRS-u jest charyzmat świętego ojca Józefa Sebastiana Pelczara i błogosławionej Matki Klary Ludwiki Szczęsnej – Założycieli Zgromadzenia.

Wspólnota czerpie swoją inspirację z duchowości Założycieli rozkochanych w Sercu Boga – w Jego miłości. Poprzez pielęgnowanie ducha miłości do Boga i wszystkich ludzi, MRS pragnie włączyć się w nurt zadośćuczynienia za grzechy świata. Środkiem jest formacja młodzieży – na płaszczyźnie ludzkiej, duchowej i religijnej. Efektem tej formacji ma być zbudowanie postawy człowieka wierzącego, który przeżywa swoją wiarę w sposób świadomy i głęboki, czyniąc to w duchu Serca Jezusowego, czyli na sposób sercański.

Zewnętrznym znakiem przynależności do MRS-u jest drewniany sercański krzyż (taki sam jaki posiadają wspólnoty Zgromadzenia Księży Sercanów) – ze Statutu MRS.


Dlaczego tu jestem? zobaczcie sami 🙂

Młodzież Rodziny Sercańskiej to coś więcej niż zwykła grupa ludzi. To wspólnota,mała rodzina. Jesteśmy grupą ludzi często o rożnych poglądach i charakterach. Mimo to, wszyscy tworzymy społeczność, gdzie każdy może liczyć na wsparcie i dobre słowo. W Częstochowie pieczę nad wszystkim sprawuje s. Amanda Adamczyk -kobieta o wielkim sercu, do której można zwrócić się z każdym pytaniem czy problemem. Nikogo nie ocenia ani nie traktuje z góry. Wkłada całe serce w to, aby każdy czuł się tutaj dobrze.

Grupa daję możliwość poznania nowych przyjaciół jak i samego siebie. Spotkania ustalone są tak, aby każdy miał możliwość uczestniczenia w nich. Zwykle są one w formie spotkania przy herbatce w miłej atmosferze.

Grupa daję szansę odkrycia własnej ścieżki życia. Pozwala rozwijać umiejętności i poszerza horyzonty. Przygotowuje także człowieka do wkroczenia w dorosłość chociażby poprzez wolontariat w miejskim Domu Dziecka. Co roku wyjeżdżamy do Lednicy na Spotkania Młodych. Uczestniczymy także w rekolekcjach, więc każdy ma możliwość zaangażowania się i poznania swoich zainteresowań.

Co jakiś czas organizujemy też wieczory filmowe, co pozwala nam poczuć się jeszcze swobodniej w swoim towarzystwie. Spędzamy ze sobą mile czas i z pewnością każdy kiedyś będzie te chwilę wspominał.

Dzięki formacji mamy możliwość umacniania się w wierze. Odnajdujemy właściwe ścieżki i uczymy się nimi podążać. Nasza społeczność jest otwarta i z uśmiechem witamy nowe osoby. Nikt nie pyta o szczegóły życia. Po prostu częstujemy herbatą czy ciasteczkami i otwieramy na nich nasze serca. Miłość jest bezwarunkowa i tutaj każdy się tym kieruje. Nie trzeba być idealnym, wiedzieć wszystkiego o wszystkim, lub być wiadomym swojego miejsca w świecie. Właśnie po to jest ta grupa. By się uczyć być najlepszą wersją siebie.