• 15 kwietnia 2022

Młodzież

Odsłony: 25

Dlaczego tu jestem? zobaczcie sami 🙂

Młodzież Rodziny Sercańskiej to coś więcej niż zwykła grupa ludzi. To wspólnota,mała rodzina. Jesteśmy grupą ludzi często o rożnych poglądach i charakterach. Mimo to, wszyscy tworzymy społeczność, gdzie każdy może liczyć na wsparcie i dobre słowo. W Częstochowie pieczę nad wszystkim sprawuje s. Amanda Adamczyk -kobieta o wielkim sercu, do której można zwrócić się z każdym pytaniem czy problemem. Nikogo nie ocenia ani nie traktuje z góry. Wkłada całe serce w to, aby każdy czuł się tutaj dobrze.

Grupa daję możliwość poznania nowych przyjaciół jak i samego siebie. Spotkania ustalone są tak, aby każdy miał możliwość uczestniczenia w nich. Zwykle są one w formie spotkania przy herbatce w miłej atmosferze.

Grupa daję szansę odkrycia własnej ścieżki życia. Pozwala rozwijać umiejętności i poszerza horyzonty. Przygotowuje także człowieka do wkroczenia w dorosłość chociażby poprzez wolontariat w miejskim Domu Dziecka. Co roku wyjeżdżamy do Lednicy na Spotkania Młodych. Uczestniczymy także w rekolekcjach, więc każdy ma możliwość zaangażowania się i poznania swoich zainteresowań.

Co jakiś czas organizujemy też wieczory filmowe, co pozwala nam poczuć się jeszcze swobodniej w swoim towarzystwie. Spędzamy ze sobą mile czas i z pewnością każdy kiedyś będzie te chwilę wspominał.

Dzięki formacji mamy możliwość umacniania się w wierze. Odnajdujemy właściwe ścieżki i uczymy się nimi podążać. Nasza społeczność jest otwarta i z uśmiechem witamy nowe osoby. Nikt nie pyta o szczegóły życia. Po prostu częstujemy herbatą czy ciasteczkami i otwieramy na nich nasze serca. Miłość jest bezwarunkowa i tutaj każdy się tym kieruje. Nie trzeba być idealnym, wiedzieć wszystkiego o wszystkim, lub być wiadomym swojego miejsca w świecie. Właśnie po to jest ta grupa. By się uczyć być najlepszą wersją siebie.